שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים

תשובה:  

ת. כן, אני נוכח בכל משך ההליך ומבצע כל חלק מהניתוח. השימוש במונח 'רובוטי' מטעה אנשים לעתים. אני נעזר בטכנולוגיה רובוטית, אבל המכונה, שהיא בסך הכל מכשיר עזר משוכלל, לא יכולה לתפקד בלעדיי. אני בשום שלב לא יוצא מהחדר ואני מבצע כל שלב של הניתוח בעצמי.

תשובה:  

ת. אם אתה בוחר בי כמנתח, אתה מקבל שלושה רופאים במחיר אחד. תן לי להסביר למה הכוונה. ביצעתי ניתוחים מסורתיים או פתוחים, ניתוחים לפרוסקופיים וניתוחים רובוטיים. אני מביא את כל 3 השיטות אל הניסיון המעשי שלי וכל אחת מהן מסתמכת על האחרות. הבדל נוסף וחשוב ביוחד הוא הצוות שלי. הצוות שעובד איתי נמצא איתי כבר 7 שנים. הם לומדים להכיר את המטופלים שלנו ועובדים איתם במשך כל שלבי התהליך. הם דואגים למטופלים לפני, במהלך ואחרי הניתוח. זה נדיר למצוא רמה כזו של עקביות וטיפול אישי וזה בהחלט יוצא דופן לקבל כזו רמה של מומחיות מצוות כירורגי.

תשובה:  

ת. למרבה המזל, זה מעולם לא קרה. אבל אם זה יקרה, אני מיומן ומנוסה בניתוחים מסורתיים או פתוחים, ובניתוחים לפרוסקופיים. הייתי פשוט ממשיך את הניתוח באמצעות ההליכים האחרים שאני מכיר היטב. באנלוגיה, אפשר לומר שאם מערכות הנחיתה של הטייס האוטומטי מתקלקלות, הוא או היא ינחיתו את המטוס באופן ידני כפי שהוכשרו לעשות.

תשובה:  

ת. אני מומחה בניתוחי ערמונית ושלפוחית שתן. ביצעתי למעלה ניתוחים עד כה. שום דבר שאני רואה במהלך הניתוח אינו חריג או יוצא דופן. נתקלתי כבר בכל מה שיכול להתרחש. אני מבין את שטח ההתמחות שלי באופן אינטימי ויסודי, כך שכל עניין הקשור בניחוש הוא לחלוטין לא חלק מהמשוואה.

תשובה:  

ת. מנתחים (מסורתיים) של ניתוחים פתוחים טוענים שחוש המגע חשוב ומנחה אותם במהלך הניתוח. אך הדם הוא חלק בלתי נפרד מניתוח פתוח. אין דרך לעקוף את העובדה כי בניתוח פתוח דם נאגר באזור הניתוח, דבר שמקשה מאוד על ראיית האזור. ניתוח פתוח מרגיש לי כמו הליכה עיוורת. אני מעדיף בהרבה את הבהירות החזותית ואת הדיוק שמושג מניתוח בסיוע רובוטי.

תשובה:  

ת. ניתוח אינו אפשרי לאחר טיפול בהקרנות. עם זאת, המצב ההפוך אפשרי. אם אתה בוחר בניתוח, והרופא שלך קובע לאחר הניתוח שהסרטן חזר, אתה יכול, בשלב זה, לבחור בהקרנות. ההקרנות מרוקנות את הגוף ומחלישות את המערכת החיסונית שלו. זו הסיבה שבגללה לא מבצעים ניתוח לאחר הקרנות.

 

ש. מהו, לדעתך, היתרון הגדול ביותר של ניתוח רובוטי
A. ניתוח פתוח נחשב מוצלח כאשר הסרטן מוסר. פירוש הדבר הוא שכנראה המטופל נותר ללא שליטה במתן שתן ו/או אימפוטנט. אני מחשיב ניתוח רובוטי כמוצלח, כאשר הסרטן נרפא ולמטופל יש שליטה במתן שתן ותפקוד מיני מלא. כל 3 הקטגוריות צריכות להתמלא כדי שאחשיב את הניתוח כהצלחה. משמעות הדבר היא שאיכות החיים היא בראש סולם העדיפויות.

להזמין פגישה עם ד"ר דוד סמאדי: