ניתוח רובוטי

robotic-prostate-cancer-treatment.jpg

יכולת הניתוח הרובוטי באמצעות מערכת da Vinci מציעה מספר יתרונות על פני השיטה הכירורגית הלפרוסקופית המסורתית לטיפול בסרטן הערמונית, בהשוואה אובייקטיבית בתחומים הבאים:

  • תוצאות קליניות טובות יותר
  • תקופת התאוששות מהירה יותר
  • מזעור הצלקות
  • מסוף המנתח
  • העגלה שבצד המטופל
  • מערכת הדמיה פנימית (Insight Vision System) עם אנדוסקופ תלת-מימדי ברזולוציה גבוהה

תוצאות קליניות טובות יותר

מערכת da Vinci לניתוח רובוטי לעתים קרובות מספק תוצאות קליניות טובות יותר בהשוואה להליכים מסורתיים שאינם רובוטיים והליכים עם מכשירי הדמיה מכניים. הסיבה לכך היא שמערכת da Vinci מאפשרת למנתח תצוגה תלת-מימדית מלאה ברזולוציה גבוהה של אזור הניתוח. מסוף התצוגה של da Vinci מצויד על מנת לספק למנתח ספקטרום הגדלה רב-שלבי ותלת-מימדי מהפכני. ניתוחים מסורתיים יותר באמצעות מכשירי הדמיה מכניים מספקים בדרך כלל תמונה ברזולוציה נמוכה בהרבה, ושדה ראייה מצומצם ביותר. יתר על כן, האלקטרוניקה הרגישה של מערכת da Vinci והזרועות הכירורגיות בקוטר סנטימטר אחד, מאפשרות למנתח לבצע תנועות מדויקות מאוד בתוך החתך. משמעות הדבר היא הסרה של רקמות ממאירות ביעילות ובקלות שלא נודע כדוגמתן לפני עידן הניתוח הרובוטי. משמעו של הדיוק הרב הוא סיכוי מופחת להישנת המחלה רקמות סרטניות שהוחמצו. הדיוק של מערכת da Vinci גם מאפשר למנתח הימנעות רבה יותר מפגיעה ברקמת ערמונית בריאה, דבר המשפר את התוצאות הקליניות, מפחית בניית רקמה צלקתית, ותורם לתקופת החלמה קצרה יותר.

סיכון מופחת לסיבוכים

reduced-risk-with-robotic-surgery.jpg

ניתוח הוא תמיד הליך רפואי מסוכן. עם זאת, לטיפול בסרטן, אפשרויות כירורגיות עשויות להיות הבחירה היעילה ביותר לחיסול גידולים ממאירים, ללא תופעות הלוואי הכואבות של הטיפול הכימותרפי וההקרנות. בין הסיכונים החמורים ביותר הקשורים בניתוחים ישנה האפשרות לזיהום בנקודה/ות החיתוך. זיהומים כאלה הם לעתים קרובות הסיבות העיקריות לסיבוכים חמורים אשר עשויים לעכב את היכולת שלך להתאוששות מהירה ונכונה מההליך שעברת. מערכת da Vinci מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לזיהום מסוג זה במספר דרכים. ראשית, גודל החתך/ים קטן יותר באופן משמעותי בניתוח הרובוטי מאשר בהליך המסורתי. כריתת ערמונית רגילה שאינה רובוטית בדרך כלל מחייבת את המנתח לבצע חתך אנכי בבטן התחתונה של המטופל באורך 15-20 ס"מ. חתך באורך כה גדול באופן יחסי, חושף את המטופל למספר גורמי זיהום במהלך הניתוח ואחריו. הווה אומר, לא רק אזור החתך הפתוח רגיש לכל גורמי הזיהום במהלך הניתוח, אלא גם הפצע הסגור אך הלא-מרופא שנשאר מהחתך עלול להיות בסיכון גבוה להידבקות בזיהומים מזיקים. זיהומים שלאחר הניתוח הם הנפוצים יותר מבין שני סוגי הסיכונים לזיהום, שכן חדרי בית החולים אינם יכולים להישמר ברמה גבוהה מאוד של סטריליות כמו זו של חדרי הניתוח. מערכת הכירורגיה הרובוטית da Vinci, לעומת זאת, מנצלת טכניקה הרבה פחות פולשנית, המחייבת 4-5 חתכים שכל אחד מהם קצר מ-5 ס"מ. כל אלה מחתכים קטנים אלה ירפא מהר יותר באופן משמעותי מהחתך באורך 15-20 ס"מ הדרוש לניתוח המסורתי. נדרשים פחות תפרים כדי לסגור את החתכים של המערכת הרובוטית. זה מחיש את משך ההתאוששות, וכן פחות כואב לך כמטופל.

תקופת התאוששות מהירה יותר

Quick recovery after prostate cancer surgery

כאשר הרופא קובע שניתוח הוא האפשרות הטובה ביותר עבורך ומפנה אותך למנתח אונקולוגי, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שד"ר סמאדי ומערכת da Vinci מציעים לך את הסיכוי הטוב ביותר להחלמה מלאה ומהירה. טכנולוגיית הכירורגיה הרובוטית של da Vinci מעלה את סיכוייך למשך התאוששות והחלמה מהיר יותר לעומת ניתוח כריתת הערמונית המסורתי. החתכים הקטנים הנדרשים לתמרון של הזרועות המנתחות מחלימים מהר יותר, דורשים פחות תפרים, והם פחות פגיעים לקרעים או זיהום. התנועות המאוד מדויקות של הזרועות הרובוטיות מאפשרות הסרה נקייה יותר של הרקמות הממאירות. דיוק זה גם מאפשר גישה ממוקדת יותר אשר מפחיתה את הנזק לרקמות בריאות במהלך הניתוח. עיצוב זרועות הניתוח הרובוטיות מאפשר ביצוע של ההליך כולו ללא צורך לגעת עם כלי הניתוח בקירות החתך. כל היתרונות האלה מתורגמים לתקופת התאוששות מהירה יותר ומופחתת דאגות.

מזעור הצלקות

Robotic Prostate surgery insicions

גודלו של החתך הנדרש לביצוע כריתת הערמונית המסורתית מייצר צלקת משמעותית בבטן התחתונה של המטופל. הליך כריתת הערמונית הרובוטי מאפשר חתכים אשר יכולים להירפא עם מעט מאוד צלקות נראות לעין ואף ללא צלקות נראות כלל. בנוסף לערך האסתטי ברור, צמצום רקמת הצלקת על הקירות הפנימיים של החתך יכול להועיל לריפוי טוב יותר של הערמונית. הצטברות רקמות צלקת עודפות יכולה לעתים להפריע לתפקוד התקין של הערמונית. למרות שסיבוך מעין זה נחשב נדיר, כדאי לקחת אותו בחשבון כאשר בוחנים אפשרויות טיפול. הדיוק של הניתוח הרובוטי מציע פתרון מובנה לקושי פוטנציאלי זה. על ידי מזעור האורך הכולל של החתך הדרוש להסרת הרקמה הסרטנית, מתמתן מאוד הסיכון האמור של סיבוכים הקשורים ברקמת הצלקת.

מסוף המנתח

Da Vinci surgical system for prostatectomy

ניתוח רובוטי
המנתח מתפקד תוך כדי ישיבה נינוחה במסוף מערכת da Vinci הרובוטית וצפייה בהדמיה תלת-מימדית של הניתוח. תנועת היד, שורש כף היד והאצבע של המנתח, מתורגמת למכשירי הניתוח שבתוך החולה, בעת השלמת כריתת הערמונית הרובוטית.

העגלה שבצד המטופל

prostate surgery patient side cart

חלק זה של הרובוט מספק את זרועות המיכשור הנמצאות תחת שליטה מלאה של המנתח. הזרועות הלפרוסקופיות הסובבות ביציאות הניתוח בגודל 1-ס"מ, מבטלות את השימוש והמגע בקירות הגוף של המטופל וממזערות את הנזק לרקמות. חברי צוות הניתוח התומכים מסייעים בהתקנת המכשירים המתאימים, מכינים את היציאות באורך 1-ס"מ בגוף המטופל, כמו גם מפקחים על הזרועות והכלים הלפרוסקופיים המשמשים בכל כריתת ערמונית רובוטית.

מערכת הדמיה פנימית (Insight Vision System) עם אנדוסקופ תלת-מימדי ברזולוציה גבוהה

Robotic Surgery Doctor's View

רכיב זה מספק תמונות תלת-מימדיות אמיתיות של אזור הניתוח. תמונות הניתוח עוברות שיפור, עידון ומיטוב באמצעות מתאמי תמונה, מקורות אור בעוצמה גבוהה ויחידות שליטה במצלמה, במהלך הניתוח הרובוטי.

להזמין פגישה עם ד"ר דוד סמאדי: