עמוד הבית
פורום בלוג
פרופיל רופא
אונקולוגיה אורולוגית
כריתת ערמונית
סרטון הדרכה
ראיונות רדיו
חדשות
הודעות לעיתונות
עדויות מטופלים
מידע למטופל
הנחיות למטופל
פורום
בלוג
יצירת קשר
עמוד הבית צור קשר מפת האתר הדפס
התקשר לקביעת פגישה: 1-212-365-5000
English Español Italiano Français Deutsch Hebrew
סרטן הערמונית
אודות סרטן הערמונית
טיפול בסרטן הערמונית
כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci
כריתת ערמונית לפרוסקופית
ניתוח רובוטי
סטטיסטיקה של כריתת ערמונית
יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית
ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
שאלות נפוצות על סרטן הערמונית
שאלות נפוצות כלליות
שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים
שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי
שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות
שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
סרטן שלפוחית השתן
אודות סרטן שלפוחית השתן
ציסטקטומיה רובוטית
מניעת סרטן שלפוחית השתן
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)
אודות BPH
GreenLight Laser PVP
עדויות מטופלים
 
יוסי, Israel
הסיפור שלי מתחיל בספטמבר 2010, כשתוצאות בדיקותיי היו: PSA -4.9, גליסון- 6 (3+3). יש לציין  שסבלתי שנים ממתן שתן איטי של בן דקה לדקה וחצי, שזהו מדד לערמונית מוגדלת. במהלך החודשים שלאחר מכן ניגשתי לארבע בדיקות PSA  נוספות שהצביעו על עליה ברורה, למעט ירידה אחת באמצע .( 5.22, 4.96, 5.76, 6.16 )
...עוד
דן ק.
כפי שחלקכם יודעים, אובחנתי באוגוסט כחולה בסרטן הערמונית. אלו מכם שמבינים בנדל"ן יודעים שהעניין המרכזי הוא מיקום, מיקום, מיקום. אם המצב הבריאותי שלכם מצריך ניתוח, העניין המרכזי הוא ניסיון, ניסיון, ניסיון.
...עוד
ג. קולטר
יש לי היסטוריה ארוכה של מדד PSA של בין 2.5 ל-4.0. בשנים האחרונות טיפסתי בהתמדה עד למעלה מ-5.0. במהלך הבדיקה הרפואית השנתית שלי באוקטובר 2005, הציע הרופא שלי לעשות ביופסיה. עשיתי את הביופסיה ולמרבה אכזבתי היא היתה חיובית, עם מדד גליסון של 6.0 (3+3).  עכשיו מה לעשות.
...עוד
כל ההמלצות
דף הבית | אונקולוגיה אורולוגית
אונקולוגיה אורולוגית

כריתת ערמונית (פרוסטטקטומיה) תחום זה מוקדש לאבחון ולטיפול בגידולים במערכות השתן. בעיקר נסוב העניין סביב טיפול בחולים עם סרטן הערמונית, סרטן הכליה, סרטן האשכים וסרטן שלפוחית השתן. רופאים שעברו הכשרה בתחום זה מכונים אורו-אונקולוגים (uro-oncologists). ד"ר סמאדי הוא מוסמך לאורו-אונקולוגיה מטעם מרכז הסרטן ממוריאל סלואן קאטרינג. הוא עבר הכשרה בתת-ההתמחויות הכירורגיות לכריתת ערמונית לפרוסקופית ולכריתת ערמונית רובוטית, תחת הנחייתו של קלוד אבו, מומחה עולמי מוכר בשני התחומים.

חיוני לעבור הכשרה בכל שלושת התחומים של הכירורגיה: ניתוחי כריתת ערמונית פתוחים, לפרוסקופיים ורובוטיים. מקרים שונים עשויים להצריך כישורים שונים. כדי להיות מנתח מוביל בכריתת ערמונית רובוטית, על הרופא להיות מנוסה קודם כל הן בכירורגיה פתוחה והן בכירורגיה לפרוסקופית. לפני שהתחלתי בתוכנית כריתת הערמונית הרובוטית במערכת da Vinci כאן בניו-יורק, ביצעתי מספר רב של הליכי כריתת ערמונית רדיקלית פתוחה. למדתי גם לבצע כריתת ערמונית רדיקלית לפרוסקופית לפני שטיפלתי במקרים במערכת da Vinci הרובוטית.

כירורגיה רובוטית במערכת da Vinci היא טכנולוגיה המאחדת את שני התחומים הללו. כריתת הערמונית הרובוטית במערכת da Vinci מפצה על חלק מהחסרונות של תחום הניתוחים הפתוחים ושל תחום הלפרוסקופיה. למשל, הראייה בלפרוסקופיה היא דו-ממדית, בעוד שבכריתת הערמונית הרובוטית של da Vinci הניתוח הוא תלת-ממדי. הדמיה תלת-ממדית מועילה בשלבים הקריטיים של כריתת הערמונית, כגון בניסיון לפסוח על העצבים למען התפקוד המיני, או האנטומוזיס (תפירת שלפוחית השתן בחזרה אל השופכה). בניתוח פתוח מסירים את אותו החלק כמו בהליך הרובוטי, אולם איבוד הדם מופחת בהרבה בכריתת הערמונית הרובוטית של da Vinci. מאז שהתחלתי לנצל את הכשרתי בניתוחים פתוחים ואת כישורי הלפרוסקופיה שלי בהפעלת מערכת da Vinci לכריתת ערמונית רובוטית, אני ממליץ על המערכת למרבית המטופלים שלי. אין שום פשרה בטיפול בחולים בשימוש במערכת זו. כירורגיה רובוטית עשויה לשמש להסרת סרטן הכליה, בהליך הידוע בשם כריתת-כליה (נפרקטומיה) לפרוסקופית רובוטית, ולהסרת סרטן שלפוחית השתן, הקרויה הסרת-גידול (ציסטקטומיה) רדיקלית רובוטית. ארבעת תהליכי התחלואה המעורבים באונקולוגיה האורולוגית הם כדלהלן:

סרטן הערמונית: סרטן הערמונית הוא סוג הסרטן השני בשכיחותו בקרב גברים, אחרי סרטן העור. הוא הגורם השני במעלה למוות מסרטן בקרב גברים, אחרי סרטן הריאות. האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן מעריכה כי למעלה מ-230,000 מקרים חדשים של סרטן הערמונית מאובחנים בארצות הברית מדי שנה. בשנים האחרונות חל שינוי לטובה בסיכוני סרטן זה, כתוצאה מגילוי ואבחון מוקדמים. בשלבים הראשונים של המחלה, סיכויי הריפוי גבוהים מאד. אבחון סרטן הערמונית נעשה בבדיקת דם המכונה PSA ובבדיקה רקטלית דיגיטלית. ניתוח הוא הטיפול היחיד שמסיר את בלוטת הערמונית באופן מלא. בכל החלופות האחרות, כגון הקרנות, ברכיתרפיה (קרינה פנימית) וניתוח בהקפאה (cryosurgery), בלוטת הערמונית נותרת בגופו של החולה. ההחלטה איזו חלופה היא הטובה ביותר לחולה מבוססת על הכרעה בכל מקרה לגופו.

סרטן שלפוחית השתן: כ-54,000 מקרים חדשים של סרטן שלפוחית השתן מאובחנים מדי שנה ולמעלה מ-12,500 מקרי מוות בשנה מיוחסים לסוג זה של סרטן. מרביתם של החולים מגיעים לאחר שהבחינו בהמטוריה (דם בשתן), והדרך הטובה ביותר לאבחן את המחלה היא באמצעות בדיקת שלפוחית השתן (ציסטוסקופיה). באמצעות התבוננות אל תוך שלפוחית השתן ונטילת ביופסיה מן הנגע, יכול הפתולוג לקבוע באיזה סוג של סרטן שלפוחית השתן מדובר ועד כמה אגרסיבי הגידול. במחלות אגרסיביות יותר של סרטן שלפוחית השתן, הפולשות לרקמת השריר של השלפוחית, הסרת השלפוחית בניתוח היא הטיפול הסטנדרטי. הטיפול המקובל הוא כריתת שלפוחית שתן (ציסטקטומיה) רדיקלית פתוחה, עם הטיית השתן למוביל שנוצר ממעי דק (ileal conduit) או לכיס שתן חדש שנוצר ממעיים (neobladder). לאחרונה הופעלו בניתוח זה אותם העקרונות של פולשנות מזערית. יותר ויותר מרכזים רפואיים ברחבי ארה"ב מבצעים כעת ציסטקטומיה רדיקלית או הסרת שלפוחית השתן באמצעות מערכת כריתת הערמונית הרובוטית da Vinci או בלפרוסקופיה.

סרטן הכליה: קרצינומה של תאי הכליה (Renal Cell Carcinoma ) היא סרטן הכליה הנפוץ ביותר באבחון. מרביתם של גידולים אלה מתגלים באקראי כתוצאה מבדיקות הדמיה שאינן קשורות לעניין. כריתת כליה (נפרקטומיה) רדיקלית או חלקית הן החלופות הסטנדרטיות המקובלות לטיפול במחלה זו. הסרה כירורגית פתוחה של הכליה או של חלק ממנה היא אמנם התוויה מקובלת בחולים מסוימים, אך מרביתם של הגידולים הללו ניתנים להסרה בשיטה לפרוסקופית או בגישה דומה של פולשנות מזערית. היתרונות הם באיבוד דם מינימלי ובזמן התאוששות קצר יותר, כאשר מנגד - התוצאה האונקולוגית דומה.

כריתת כליה חלקית (Partial Nephrectomy), המכונה גם ניתוח משמר נפרונים (nephron sparing surgery), נבחרת לביצוע לרוב כאשר מימדי הגידול אינם עולים על 4 ס"מ, ובמקרה שהכליה השנייה אינה מתפקדת היטב. התכנון המוקדם של הניתוח הוא המפתח להצלחה בסוג זה של ניתוחים, בין שהם מבוצעים בניתוח פתוח או לפרוסקופי. לעיתים, כאשר הגידול קטן במימדיו, יכולה לשמש להסרת הגידול מערכת כריתת הערמונית הרובוטית da Vinci.
דף הבית  •  יצירת קשר  •  מפת האתר  •  פורום
פרופיל רופא  •  אונקולוגיה אורולוגית  •  כריתת ערמונית  •  ראיונות טלוויזיה  •  סרטון הדרכה   •  ראיונות רדיו   •  הודעות לעיתונות  •  מידע למטופל   •  הנחיות למטופל
שאלות נפוצות כלליות  •  שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים  •  שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי  •  שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות  •  שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
אודות סרטן הערמונית  •  טיפול בסרטן הערמונית  •  ניתוח רובוטי עם da Vinci   •  כריתת ערמונית לפרוסקופית  •  ניתוח רובוטי  •  סטטיסטיקה של כריתת ערמונית  •  יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית  •  ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)  •  GreenLight Laser PVP  •  סרטן שלפוחית השתן  •  ציסטקטומיה רובוטית  •  מניעת סרטן שלפוחית השתן
ד"ר דיוויד ב. סמאדי יו"ר המחלקה לאורולוגיה ומנהל תחום הכירורגיה הרובוטית בבית החולים "לנוקס היל" (Lenox Hill) –
שדרות מדיסון 485 (בין רח' 51 ורח' 52), קומה 21, ניו-יורק, ניו-יורק 10022
פקס: 1-212-365-5000
כל הזכויות שמורות © 2005-2017, ד"ר ב. סמאדי.