ר.ק.

ארצות הברית

אני בן 55 ומעולם לא ביליתי לילה בבית החולים. הבריאות הכללית שלי היתה טובה. אבא שלי אובחן עם סרטן הערמונית בסביבות גיל 70. הייתי במעקב של רמת ה-PSA שלי במשך 6 השנים האחרונות. היא נעה בין 3.2 ל-3.9.

קבעתי את הבדיקה השנתית שלי עם הרופא הראשוני שלי בסוף אוגוסט. הלכתי לבדיקת הדם הרגילה שלי באותו זמן. יומיים לפני בדיקת המעקב השנתית שלי התקשרו אלי ממשרד הרופא  והודיעו שרמת ה-PSA שלי עלתה ל-4.7 ושעלי להגיע להיבדק. נמלאתי פחד.

הלכתי לאורולוג המקומי בעקבות המלצה של הרופא הראשוני שלי. הוא בדק אותי ואמר שזה נגרם כנראה מזיהום ונתן לי מרשם לאנטיביוטיקה למשך שלושים ימים. בדיקת רמת ה-PSA הבאה שלי היתה 5.44. פחדתי מאוד עבור עצמי ועבור המשפחה שלי.

מיד הלכתי לבצע ביופסיה. קיבלתי את האבחנה של סרטן הערמונית בשבוע של חג ההודיה. מדד גליסון שלי היה 6. חקרתי אודות סרטן הערמונית כדי לקבל מידע על המחלה ועל האפשרויות שלי. דיברתי עם ארבעה אנשים שטופלו בשיטות שונות. הם כללו את שיטת da Vinci, השתלת גרעין רדיואקטיבי והקרנות. באמצעות המחקר ושיחות הטלפון שלי ידעתי שאני מעוניין בעיקר בשיטת da Vinci.

הרופא שלי נפגש איתי מיד לצורך ייעוץ. הוא תיאר באופן כללי את האפשרויות העומדות בפני. הוא נתן לי שמות של רופאים שונים לבקר בהתאם להליך שבחרתי. ד"ר סמאדי נכלל ברשימה. היו לי 3 פגישות מתוכננות לאותו היום. ד"ר סמאדי היה הפגישה הראשונה שלי.

כשהגענו למשרד שלו, איש צוות שלו נתן לנו עותק של "ניוזוויק" לקרוא. הוא הכיל מאמר על שיטת da Vinci והציג את ד"ר סמאדי. לאחר קריאת המאמר נפגשנו עם ד"ר סמאדי. הוא ענה על כל השאלות שלנו. לד"ר סמאדי היתה גישה חיובית מאוד ולאחר שדיברתי איתו הרגשתי פחות מבוהל. למרות שניצבתי לפני ניתוח רציני, הרגשתי כי סיכויי ההחלמה שלי טובים.  אשתי ואני יצאנו מהמשרד שלו וביטלנו את הפגישות האחרות. ידענו שהוא הרופא שינתח אותי. קבענו את הניתוח למחרת.

הדוקטור נתן לי את מספר הנייד שלו ואמר שאני יכול להתקשר אליו בכל עת לפני הניתוח או לאחריו. זה הרגיע אותי. התקשרתי אליו יומיים לאחר הניתוח והוא ענה והשיב לשאלותי באופן מיידי ומרגיע.

נותחתי ב-30 בינואר ושוחררתי מבית החולים בבוקר המחרת.  חזרתי לעבודה ב-27 בפברואר. היתה לי בדיקת מעקב חודשית ורמת ה-PSA שלי היתה פחות מ-0.1, הערך הנמוך ביותר שקיים.

ד"ר סמאדי וצוותו טיפלו בי באופן מקצועי ביותר. דנו בתוצאות הניתוח שלי בביקור במשרד ובשיחות טלפון. אני ממליץ עליו לכל אחד המתמודד עם סרטן הערמונית.

ר.ק.
דרג את הפוסט הזה
       בחזרה עדויות      

להזמין פגישה עם
ד"ר דוד סמאדי: