ג'. נ. פאוטה

ארצות הברית

בחודש יוני 2006 אובחן אצלי סרטן הערמונית, לאחר ההלם הראשוני הייתי מוכרח להיכנס לעניינים ולחפש דרך לטפל בסרטן שלי.  בגיל 60 ובמצב בריאותי כללי טוב, הייתי מועמד מתאים או לניתוח רדיקלי או לטיפול בקרינה.

האורולוג והרופא הפנימי שלי המליצו על ניתוח רדיקלי.  בהתחלה העדפתי את הרעיון של הסרת הערמונית, אך חששתי מפרק הזמן של ארבעה עד שישה שבועות שבהם אהיה מושבת ומהצורך האפשרי בעירויי דם, או במילים אחרות פחדתי מניתוח רציני.

חקרתי את האפשרות של הקרנות, אך עדיין האמנתי שהסרת הגורם לסרטן היא האפשרות ההגיונית היחידה עבורי.

הרופא הראשוני שלי הזכיר ניתוח רובוטי.  אשתי ואני ערכנו מחקר מקיף ושמו של ד"ר דיוויד סמאדי עלה בהרבה הזדמנויות כחלוץ ומוביל בתחום הניתוח הרובוטי. קבעתי פגישה עם ד"ר סמאדי כדי לדון בשיטת הניתוח הרובוטי da Vinci. ד"ר סמאדי היה כל מה שקראתי עליו ויותר מכך, הוא היה נעים, מלא חמלה ומעל לכל, מאוד מקצועי. ד"ר סמאדי הסביר שהניתוח הרובוטי היה פחות טראומתי, פחות פולשני, אין צורך בקבלת עירוי עקב איבוד דם, והמשך הכולל של התהליך הוא מינימלי, רק לילה אחד של אשפוז. נותרתי עם הרושם כי ד"ר סמאדי מאמין לחלוטין בסוג זה של ניתוח, וכי זו האפשרות הטובה ביותר עבורי.

הסברו של ד"ר של סמאדי, שלב אחר שלב, תאם במדויק את אופן התנהלות הניתוח, נשארתי לליל אישפוז אחד בלבד, היו לי מספר חתכים קטנים והייתי מוכן לחזור לעבודה בתוך עשרה ימים. רמת ה-PSA שלי נמצאת בפיקוח תמידי של ד"ר סמאדי.

ד"ר סמאדי והניתוח הרובוטי היו התשובה שנזקקתי לה בזמנים הקשים ההם, ניתנה לי התחושה שאני בטוח ושאהיה בסדר.  משפחתי שלי ואני תמיד נהיה אסירי תודה לד"ר סמאדי על המקצועיות שלו, על הדאגה והמומחיות בתחום הניתוח הרובוטי.

ג'. נ. פאוטה
18 בדצמבר, 2006

ג'. נ. פאוטה
דרג את הפוסט הזה
       בחזרה עדויות      

להזמין פגישה עם
ד"ר דוד סמאדי: