עמוד הבית
פורום בלוג
פרופיל רופא
אונקולוגיה אורולוגית
כריתת ערמונית
סרטון הדרכה
ראיונות רדיו
חדשות
הודעות לעיתונות
עדויות מטופלים
מידע למטופל
הנחיות למטופל
פורום
בלוג
יצירת קשר
עמוד הבית צור קשר מפת האתר הדפס
התקשר לקביעת פגישה: 1-212-365-5000
English Español Italiano Français Deutsch Hebrew
סרטן הערמונית
אודות סרטן הערמונית
טיפול בסרטן הערמונית
כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci
כריתת ערמונית לפרוסקופית
ניתוח רובוטי
סטטיסטיקה של כריתת ערמונית
יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית
ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
שאלות נפוצות על סרטן הערמונית
שאלות נפוצות כלליות
שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים
שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי
שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות
שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
סרטן שלפוחית השתן
אודות סרטן שלפוחית השתן
ציסטקטומיה רובוטית
מניעת סרטן שלפוחית השתן
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)
אודות BPH
GreenLight Laser PVP
עדויות מטופלים
 
דן ק.
כפי שחלקכם יודעים, אובחנתי באוגוסט כחולה בסרטן הערמונית. אלו מכם שמבינים בנדל"ן יודעים שהעניין המרכזי הוא מיקום, מיקום, מיקום. אם המצב הבריאותי שלכם מצריך ניתוח, העניין המרכזי הוא ניסיון, ניסיון, ניסיון.
...עוד
משה א., כפר סבא ישראל
ברצוני להודות לך מקרב לב על הטיפול המסור, האישי והמקצועי שהענקת לי מהרגע הראשון לקשר בינינו ועד עתה. הגעתי יחד עם רעייתי אסנת לניו יורק ימים ספורים לפני ביצוע הניתוח הרובוטי לכריתת הערמונית, שהתקיים ב- 4.5.2011. מהרגע שהגענו טופלנו בשיא האדיבות והיעילות כאילו שהיינו המטופלים היחידים שלך ושל הצוות המקצועי המלווה אותך. לא חסכתם שום מאמץ כדי להבהיר ולשדר לנו כל הזמן שאנו בידיים הטובות והבטוחות ביותר.
...עוד
Shlomo A,
הרופא שבישר לי את תוצאות הביופסיה היה ברור. אובחנתי בסרטן הערמונית. הרגעים הראשונים מבולבלים. הפתעה אדירה מהולה בבהלה גדולה. לאחר מחקר מאומץ והתייעצויות מספר היה ברור שהפתרון הנכון עבורי הוא ניתוח לכריתת הערמונית, וזאת למרות הסכנות הכרוכות בניתוח זה. האורולוג המטפל בי סיפר על מנתח יהודי אמריקאי הנחשב לטוב בתחום זה, ד״ר דיוויד סמדי.
...עוד
כל ההמלצות
דף הבית | כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci
טיפול בסרטן הערמונית - ניתוח רובוטי עם da Vinci

da_vinci_prostatectomy

עד לאחרונה, לגברים שהתמודדו עם ניתוח לסרטן הערמונית בדרך כלל היתה מעט בחירה בין הליכים כירורגיים זמינים. הניתוח בוצע באופן מסורתי באופן פתוח, הנקרא כריתת ערמונית פתוחה, הכולל חתכים גדולים ותופעות לוואי שלאחר הניתוח. בשימוש בהליך זה, כל בלוטת הערמונית הסרטנית מוסרת וישנם סיכונים של איבוד דם רב במהלך הניתוח, זיהומים לאחר הניתוח, אשפוז ממושך וכאב רב. לאחר ניתוח כריתת ערמונית פתוח פעילות המטופלים מוגבלת, והם עלולים לאבד את השליטה על שלפוחית השתן ואת התפקוד המיני עקב קריעה של מקלעת העצבים העדינה שמסביב לבלוטת הערמונית שגודלה כגודל אגוז.

בעשורים האחרונים חלו שיפורים מהפכניים בטכנולוגיית הכירורגיה הרפואית. ניתוח רובוטי לכריתת הערמונית עם da Vinci צובר פופולריות כחלופה פחות טראומטית ופחות פולשנית לטיפול והסרה של סרטן הערמונית. המערכת הרובוטית לכריתת ערמונית המפורסמת ביותר כיום היא הרובוט da Vinci המיוצר על ידי Intuitive Surgical. המערכת הרובוטית da Vinci מאפשרת למנתחים להתגבר על רבים מהחסרונות של ניתוח פתוח לכריתת ערמונית וכריתה רדיקלית לפרוסקופית של הערמונית.Survivor Outlook, עלון תקופתי, מהדורת סתיו 2007
לחץ כאן להורדה בפורמט PDF

בהליך הכירורגי ברמת פולשנות מזערית של ד"ר סמאדי הנקראת כריתת ערמונית רובוטית, נעשה שימוש במיכשור רובוטי בשליטה עדינה לביצוע הניתוחים באופן בטוח יותר תוך שיפור ההחלמה והתוצאה של המטופל. בעת ישיבה במסוף da Vinci הרובוטי, ד"ר סמאדי שולט בהתקן הכולל מצלמות ברזולוציה גבוהה ומיכשור מיקרו-כירורגי. מחשב כריתת הערמונית של da Vinci מתאים את התנועות שלו למיקרו-תנועות, המנחות באופן מדויק את הזרועות הרובוטיות במהלך ניתוח סרטן הערמונית.

בשונה מניתוח לפרוסקופי, המכשירים של רובוט da Vinci לכריתת ערמונית יכולים לנוע לכל הכיוונים עם היגוי של 90 מעלות ו-7 מעלות חופש. מערכת da Vinci מאפשרת למנתח הדמיה, זריזות ודיוק משופרים לעומת ניתוח פתוח או לפרוסקופי, וכל זה דרך חתכים באורך 1-2 ס"מ. זה מאפשר לד"ר סמאדי לבצע תנועות מבוקרות-מחשב ולבצע הליך כירורגי בערמונית באופן מדויק יותר וברמת פולשנות מזערית, מה שמגן על העצבים העדינים של הערמונית של המטופל אשר שולטים בשלפוחית השתן ובתפקוד המיני. רובוט da Vinci משיג את אותן תוצאות, או תוצאות טובות יותר מאשר ידיו של המנתח בניתוח פתוח או לפרוסקופי.

בהתבסס על חוויותיו הקליניות, ד"ר סמאדי מסכם שכריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci מתגבר על המגבלות של ניתוח פתוח ולפרוסקופי

: כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci - איך זה עובד

robotic_prostatectomy da_vinci_prostatectomy da_vinci_prostatectomy da_vinci_prostatectomy
כריתת ערמונית רובוטית:
מערכת הדמייה InSite® Vision System בעלת ביצועים גבוהים
IntuitiveSurgical

כריתת ערמונית רובוטית:
מכשירי EndoWrist® ייעודיים
IntuitiveSurgical

כריתת ערמונית רובוטית:
עגלה בצד המטופל עם ארבע זרועות רובוטיות אינטראקטיביות
IntuitiveSurgical

כריתת ערמונית רובוטית:
קונסולת IntuitiveSurgical למנתח, בעיצוב ארגונומי


באמצעות הטכנולוגיה הרובוטית העדכנית ביותר, תנועות הידיים של המנתח מותאמות, ממותנות ומתורגמות באופן חלק לתנועה מדויקת של מכשירי EndoWrist.

תצוגת מחשב תלת-מימדית - מערכת כריתת הערמונית הרובוטית נותן למנתחים את התחושה שהידיים שלהם פועלות בתוך גופו של המטופל, למרות שהם מבצעים את הניתוח מרחוק. כל תנועות הידיים של המנתח מותאמות וממותנות למיקרו-תנועות על ידי הרובוט da Vinci. כתוצאה מכך, המנתח מרגיש מחובר לחלוטין לניתוח. המערכת הרובוטית da Vinci מספקת תמונה הרבה יותר בהירה וחדה מזו של העין האנושית, או כל אנדוסקופ תלת-מימדי לפרוסקופי אחר לכריתת ערמונית. המערכת משלבת מצלמה ייעודית המאפשרת למנתח תקריב, סיבוב או שינוי תצוגת תמונה בקלות. התצוגה התלת-מימדית הנוצרת היא בהירה וברורה, ללא הבהוב כמו במערכות לפרוסקופיות אחרות. סימולציית זרוע רובוטית והדמיה תלת-מימדית עושים את המערכת הרובוטית da Vinci למתקדמת יותר מכל הליך כירורגי בפולשנות מזערית אחר הזמין כיום.

ניתוח ערמונית רובוטי מדויק באמצעות - בשימוש  במערכת da Vinci, המנתח יכול להשתמש ב"תנועה מותאמת" (motion scaling), תכונה המתרגמת תנועות ידיים קטנות מחוץ לגופו של המטופל לכדי תנועות מדויקות בתוך גופו. המנתח שולט ברובוט המבצע את כריתת הערמונית הרובוטית עם da Vinci ממסוף, באמצעות תנועות יד ומפרק טבעיות. מכשירים ייעודיים הנקראים מכשירי EndoWrist מאפשרים למנתחים להגיע למקומות קשים בערמונית ולתפור בדייקנות. 'התנועה המותאמת' נועדה לאפשר דיוק רב יותר מזה שמתאפשר בדרך כלל בניתוח כריתת ערמונית פתוח ולפרוסקופי. ואכן, מכשירים לפרוסקופיים קונבנציונליים מספקים למנתחים פחות גמישות, זריזות וטווח תנועה. מכשירים לפרוסקופיים הנמצאים בשימוש כיום אינם מעתיקים את תנועות היד ולא מסוגלים לבצע תנועה מדויקת ותמרונים, כגון הגעה אל מאחורי הרקמות, תפירה וחיתוך. טווח נוסף של תנועת המכשירים משפר את הגישה והבטיחות בניתוחים במרחב מוגבל, כגון בחזה, בבטן או באגן. המערכת מסננת תנועות בלתי צפויות ורעידות הקיימות בידיים האנושיות.

ניתוח ערמונית רובוטי באמצעות המערכת הכירורגית da Vinci - תוך כדי ההליך, עגלת הצד ממוקמת בסמוך לשולחן הניתוחים כאשר זרועות da Vinci הרובוטיות מאורגנות כדי לספק נקודות גישה אל תוך גוף האדם והערמונית. מכשירי EndoWrist, כמו גם מערכת da Vinci להדמיה פנימית (Insight Vision System) , מאורגנים על גבי הזרועות האלקטרומכניות של הרובוט, המייצגות את היד השמאלית והימנית של המנתח ומספקים פונקציונליות לביצוע תמרונים מורכבים ברקמות, דרך נקודות הכניסה או היציאה. מכשירי Endowrist כוללים מלקחיים, מספריים, צורב חשמלי, אזמלים וכלים כירורגיים אחרים. מכשירי Endowrist ניתנים לבחירה ושינוי במהלך כריתת הערמונית הרובוטית. אם המנתח צריך להחליף מכשיר Endowrist, כפי שקורה פעמים רבות, תוך כדי הליך כריתת הערמונית הרובוטית המכשיר נסוג מהמערכת הכירורגית באמצעות בקרי שליטה במסוף. בדרך כלל, אחות חדר הניתוח הניצבת ליד המטופל מסירה באופן ידני את מכשירי ה-EndoWrist ומחליפה אותם במכשירים חדשים.

המנתח מבצע את כריתת הערמונית הרובוטית תוך ישיבה נינוחה במסוף, מפעיל את בקרי השליטה הידניים וצופה בניתוח בזמן אמת דרך מערכת da Vinci להדמיה פנימית (Insight Vision System). זה נוח יותר עבור המנתח ומפחית עייפות כתוצאה מהניתוח, מכשלה ידועה בניתוחים פתוחים. ניתוח הערמונית הרובוטי מסתיים עם ההסרה של מכשירי da Vinci לכריתת הערמונית וסגירת החתכים הקטנים בבטן באמצעות תפרים.

שלל המלצות המטופלים, כמו גם הסיקור התקשורתי של ד"ר סמאדי מעידים על מומחיותו בכריתת ערמונית רובוטית. ד"ר סמאדי כבר ביצע יותר מ-7,000+ הליכי כריתת ערמונית רובוטית עד כה. רוב רובם של המטופלים של ד"ר סמאדי בכריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci משתחררים מביה"ח בתוך 24 שעות מהניתוח שלהם. רוב המטופלים משתחררים עוד באותו היום, ולעיתים קרובות יוצאים מבית החולים בתוך שעות מניתוח כריתת הערמונית הרובוטית שלהם. עבור רוב החולים, השימוש של ד"ר סמאדי בכריתת ערמונית באמצעות da Vinci,

מספק יתרונות משמעותיים על פני ניתוחים מסורתיים של כריתת ערמונית פתוחה או לפרוסקופית, כולל*:

•    אשפוז קצר יותר
•    פחות כאב
•    פחות סיכון לזיהום
•    פחות איבוד דם ועירויים
•    פחות צלקות
•    החלמה מהירה יותר
•    חזרה מהירה יותר לפעילות רגילה
•    כמו בכל הליך כירורגי, לא ניתן להבטיח את היתרונות של כריתת ערמונית עם da Vinci, שכן כל ניתוח תלוי במטופל ובהליך כאחד.

סיכום היתרונות של כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci:

זמן בחדר הניתוח
 
 שיעור הסיבוכים

כמו בכל הליך כירורגי, לא ניתן להבטיח את היתרונות של כריתת ערמונית עם da Vinci, שכן כל ניתוח תלוי במטופל ובהליך כאחד.

מידע נוסף אודות מערכת da Vinci לכריתת ערמונית רובוטית.

מערכת da Vinci לכריתת ערמונית רובוטית (Intuitive Surgical) היא הרובוט הכירורגי הלפרוסקופי הראשון שכולו "אינטואיטיבי". נכון להיום, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את השימוש במערכת da Vinci הרובוטית לביצוע ניתוחים רבים, כולל ניתוחים לפרוסקופיים כלליים, ניתוחי (חזה) תורקוסקופיים, ניתוח כריתת ערמונית רדיקלית לפרוסקופית והליכים קרדיוטומיים באמצעות תורקוסקופיה. בנוסף, מערכת da Vinci לכריתת ערמונית מעורבת כיום בניסוי קרדיולוגי קליני בארה"ב עבור ניתוח מעקפים אנדוסקופי לחלוטין.

דף הבית  •  יצירת קשר  •  מפת האתר  •  פורום
פרופיל רופא  •  אונקולוגיה אורולוגית  •  כריתת ערמונית  •  ראיונות טלוויזיה  •  סרטון הדרכה   •  ראיונות רדיו   •  הודעות לעיתונות  •  מידע למטופל   •  הנחיות למטופל
שאלות נפוצות כלליות  •  שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים  •  שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי  •  שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות  •  שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
אודות סרטן הערמונית  •  טיפול בסרטן הערמונית  •  ניתוח רובוטי עם da Vinci   •  כריתת ערמונית לפרוסקופית  •  ניתוח רובוטי  •  סטטיסטיקה של כריתת ערמונית  •  יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית  •  ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)  •  GreenLight Laser PVP  •  סרטן שלפוחית השתן  •  ציסטקטומיה רובוטית  •  מניעת סרטן שלפוחית השתן
ד"ר דיוויד ב. סמאדי יו"ר המחלקה לאורולוגיה ומנהל תחום הכירורגיה הרובוטית בבית החולים "לנוקס היל" (Lenox Hill) –
שדרות מדיסון 485 (בין רח' 51 ורח' 52), קומה 21, ניו-יורק, ניו-יורק 10022
פקס: 1-212-365-5000
כל הזכויות שמורות © 2005-2017, ד"ר ב. סמאדי.